Mavdi Rajkot, Gujarat
GST No. 24AATCM4050A1ZR
Call 0794928474386% Response Rate
Send Enquiry






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Insulation Type | Single Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Usage/Application | Home |
| Design | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Brand | MRK |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Insulation Type | Double Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Freezer Safe | Yes |
| Design | Plain |
| Microwave Safe | Yes |
| Color | Silver |
| Is It Handle Provided | Handle Provided |
View Complete details







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Home |
| Color | all |
| Customization | Customized |
| Is It Handle Provided | Handle Provided |
| Shape | round |
| Is It With Copper Base | Without Copper Base |
| I Deal In | New Only |
| Microwave Safe | Yes |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 330 ml |
| Insulation Type | Single Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Freezer Safe | Yes |
| Design | Plain |
| Microwave Safe | Yes |
| Color | Black |
| Is It With Copper Base | Without Copper Base |
View Complete details









Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 300 ml |
| Insulation Type | Single Wall |
| Steel Grade | SS 304 |
| Finish | Matte Finish |
| Lid Type | Plastic Lid |
| Freezer Safe | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
| Design | Plain |
| Material | Stainless Steel |
| Is It With Copper Base | Without Copper Base |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 250 mL |
| Usage/Application | Gifting |
| Color | Red |
| Freezer Safe | Yes |
| Design | Round |
| Warranty | no |
| Microwave Safe | Yes |
| Is It Handle Provided | Handle Provided |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Single Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Capacity | 180 mL |
| Usage/Application | Home |
| Shape | round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 350 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Single Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
| Freezer Safe | Yes |
| Design | Plain |
| Microwave Safe | Yes |
| Is It Handle Provided | Handle Provided |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Insulation Type | Single Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Freezer Safe | Yes |
| Design | Plain |
| Microwave Safe | Yes |
| Is It With Copper Base | Without Copper Base |
| Is It Handle Provided | Handle Provided |
View Complete details








Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 300 Piece |
| Insulation Type | Single Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Office |
| Design | Round |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






Product Brochure
| Capacity | 300 mL |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Office |
| Design | Plain |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 300 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Insulation Type | Single Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Capacity | 300 mL |
| Finish | Mirror Finish |
| Lid Type | Plastic Lid |
| Usage | Camping |
| Color | White |
| Design | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 400 mL |
| Type | Mug |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Gifting |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 350 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Color | Red |
| Features | BPA Free |
| Design | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 350 ml |
| Type | Printed Mugs |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Freezer Safe | Yes |
| Design | Plain |
| Microwave Safe | Yes |
| Is It Handle Provided | Handle Provided |
| Customization | Not Customized |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Office |
| Insulation Type | Double Wall |
| Lid Type | Simple Lid |
| Color | Red |
| Design | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Capacity | 300 mL |
| Type | Mug |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Design | Round |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Capacity | 300 mL |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Black |
| Usage/Application | Office |
| Design | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Steel Grade | SS 304 |
| Insulation Type | Single Wall |
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Mirror Finish |
| Lid Type | Slider Lid |
| Usage | Office |
| Color | Black |
| Design | Round |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 300 Piece |
| Insulation Type | Single Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 300 mL |
| Design | Round |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 800 ml |
| Color | Red |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
View Complete details




| Material | Stainless Steel |
| Type | Mug |
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Office |
| Body Material | ss&plastic |
| Lid Type | Simple Lid |
| Insulation Type | Double Wall Vacuum |
| Color | White |
| Features | BPA Free |
| Design | Round |
View Complete details

| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Insulation Type | Single Wall |
| Lid Type | Simple Lid |
| Color | White |
| Design | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details

| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Insulation Type | Double Wall |
| Steel Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 350ml |
| Usage/Application | Office |
| Design | Round |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Is It With Copper Base | Without Copper Base |
| Leakage Proof | Yes |
| Crack Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details











Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 400 ml |
| Inner Material | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel And Plastic |
| Weight | 490 gm |
| Size | 15cm |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Brand | MRK |
View Complete details






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Surface Finishing | Polished |
| Crack Resistance | Yes |
| Leakage Proof | Yes |
| Is It With Copper Base | Without Copper Base |
| Shape | round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 300 mL |
| Mug Type | Coffee Mug |
| Usage/Application | Home |
| Material | Stainless Steel |
| Freezer Safe | Yes |
| Design | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Is It Handle Provided | Handle Provided |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 300 mL |
| Color | blue |
| Usage/Application | Home |
| Material | Stainless Steel |
| Design | Round |
| Is It Handle Provided | Handle Provided |
| I Deal In | New Only |
| Microwave Safe | Yes |
| Freezer Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 350 ml |
| Insulation Type | Single Wall |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Freezer Safe | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
| Design | Plain |
| Is It With Copper Base | Without Copper Base |
| Is It Handle Provided | Handle Provided |
| Shape | round |
View Complete details